Spoločnosť PHARMACOPOLA je pravidelným účastníkom kongresu Komory veterinárnych lekárov SR a inak tomu nebolo ani tento rok. V našom stánku sme predstavili viacero noviniek a za sebou máme aj úspešný niekoľkohodinový stomatologický workshop.

Účasť na jubilejnom XX. kongrese KVL SR v Jasnej bola vysoká a svedčila o tom aj návštevnosť v stánku našej spoločnosti PHARMACOPOLA. Kolegom veterinárom sme odprezentovali viacero noviniek z nášho portfólia, ako napríklad d-grip flexibilný stojan na dýchací okruh, monitor krvného tlaku PetPro, ale aj KRUUSE testovacie prúžky pre hovädzí dobytok. Pozitívnemu ohlasu sa ušlo aj našej novinke v-gel supraglotickej pomôcke pre psy, mačky a králiky, ktorú naši obchodní zástupcovia na čele s MVDr. Lukášom Weissom a naším generálnym riaditeľom Ing. Andrejom Žigom, aj názorne každému záujemcovi odprezentovali.

 

Úspešný workshop v réžii PHARMACOPOLY

Súčasťou trojdňového kongresu boli aj workshopy, kde mala zastúpenie aj naša spoločnosť. Túto časť kongresu sme otvorili praktickým stomatologickým workshopom zameraným na základné stomatologické vyšetrenie a profesionálnu dentálnu hygienu u psov a mačiek. Úspešný štvorhodinový workshop, v spolupráci s našou produktovou manažérkou pre prístroje MVDr. Luciou Šuľákovou a technickým konzultantom Matúšom Glezgom, viedla MVDr. Nora Líšková a John Breen z firmy iM3.

 

A práve pre spomenutú firmu iM3, ktorá je svetový líder vo veterinárnej stomatológii, je PHARMACOPOLA jej výhradným distribútorom. „Veterinárna stomatológia je u nás v úplných začiatkoch a viacero veterinárov má v tejto oblasti predsudky alebo zuby zvierat nepovažujú za dôležitú časť práce. Preto sme sa rozhodli ísť cestou kontinuálneho vzdelávania. PHARMACOPOLA investovala do prístrojového vybavenia a k dnešnému dňu máme k dispozícii dve zubné jednotky, plus jedna zubná jednotka sa zapožičiava veterinárom na vyskúšanie. Máme tiež jeden intraorálny RTG žiarič a jeden systém nepriamej digitalizácie,“ vymenúva MVDr. Lucia Šuľáková. A ako prebiehal už konkrétny workshop na kongrese? „Skvele! Prekvapili nás pozitívne ohlasy účastníkov a celá prezentácia veterinárom ukázala správne stomatologické vyšetrenie psa a mačky a prevedenie profesionálnej dentálnej hygieny. Záujem tohto workshopu však prevyšoval kapacitné možnosti, kvôli priestoru, počtu strojov a aj spíkrov. Boli sme teda limitovaní a pozvali sme len 12 účastníkov,“ upresňuje MVDr. Lucia Šuľáková na záver s tým, že kongres splnil očakávania celého tímu PHARMACOPOLY.