Prvý októbrový deň patril v poradí už šiestykrát Havkárenskému behu 2022, ktorý sa uskutočnil na Králikoch neďaleko Banskej Bystrice. Organizátorom sa podarilo zostaviť šesť kategórií, kde samozrejme hlavnú úlohu zohrávali štvornohí miláčikovia, ktorí „rozbehali“ celé Králiky. Hoci počasie tomuto podujatiu veľmi neprialo, psov a ich majiteľov nezastavil v ich skvelých výkonoch ani hustý celodenný dážď.

Spokojný pán, spokojný pes

Napriek kvapkám a lesu plného blata bola účasť skutočne hojná a s tým boli nadmieru spokojní aj organizátori behu- Lukáš Fečko a Katarína Šajbanová. „Je úžasné vidieť, koľko radosti a úsmevov bolo vidieť na tvárach súťažiacich, ktorí prišli do cieľa. Malí, veľkí, dvojnohí, štvornohí si zaslúžia náš obdiv, ako sa vysporiadali s náročnou traťou a preto namiesto 3 víťazov, ich máme 71. A aj keď to s prípravou Havkárenského behu nie je vždy ľahké, tak radosť v ich očiach nás utvrdzuje v tom, že to má zmysel robiť aj naďalej,“ zhodnotili ich spoločné úsilie.

K dokonalosti sme prispeli aj MY

Hlavným partnerom Havkárenského behu bola, ako aj minulý rok, spoločnosť PHARMACOPOLA, ktorá do cien venovala vysokokvalitné talianske krmivo ALLEVA a Neo Breeder. Naša spoločnosť spolu s organizátormi behu myslela aj na tých, ktorých pomoc vždy poteší a preto vrecami plnými chutných granúl sme obdarovali aj „havkáčov“ z útulku OZ Túlavá labka. „Sme radi, že aj v týchto ťažkých a turbulentných časoch sme vedeli pomôcť týmto spôsobom. Je dôležité, aby spoločnosť ako taká nezabúdala na tých, ktorí majú menej,“ vyjadril sa na margo „útulkáčov“ generálny riaditeľ PHARMACOPOLY Andrej Žigo.

Ceny víťazom v jednotlivých kategóriách, ktorí sa spolu so svojimi psíkmi ukázali ako odhodlaní bežci za každého počasia, odovzdal spolu s Katarínou Šajbanovou aj generálny riaditeľ PHARMACOPOLY Andrej Žigo.

Foto: Ján Chmelík