O spoločnosti

Poslanie

Od začiatku vzniku spoločnosti pracujeme na tom, aby sme boli schopní maximálne uspokojiť potreby zákazníka. Zákazníkovi poskytujeme komplexnú službu, ktorá uľahčí jeho prácu, zodpovedá jeho predstavám a potrebám. Spolupráca so zákazníkom je založená na osobnej a otvorenej komunikácii s našimi obchodnými zástupcami, ktorí zisťujú vaše individuálne potreby.

História

1992

1996

1997

2000

2001

2002

2008

2013

2017

dňa 23. 9. sme založili spoločnosť PHARMACOPOLA
otvorili sme 6 pobočiek: Trnava, Stupava, Veľký Krtíš, Michalovce, Levice a Brezno
pribudli pobočky: Prešov, Zvolen, Dunajská Streda, Lučenec a Galanta
presťahovali sme sa do nových administratívnych priestorov
podpísali sme zmluvu o výhradnom zastúpení so značkou Royal Canin
pobočky nahradili obchodní zástupcovia
rozšírili sme skladové priestory na celkovú rozlohu 2 500 m²
podpísali sme Zmluvu o výhradnom zastúpení značky Farmina pet foods
pri príležitosti 25. výročia založenia spoločnosti meníme vizibilitu spoločnosti

Naše hodnoty

Sprevádzajú našu spoločnosť už od jej vzniku v roku 1992.

Rodina

Starostlivosť

Inovácia

Odbornosť

Náš príbeh

Príbeh našej spoločnosti

Pred 30 rokmi sme začali písať náš príbeh o novej slovenskej spoločnosti, ktorá na začiatku svojej existencie bola zameraná na zásobovanie veterinárov a poľnohospodárskych podnikov veterinárnymi liečivami, prípravkami, medikovanými kŕmnymi prípravkami. Nebolo to jednoduché, ale už 23. septembra 1992 vznikla v Žiari nad Hronom nová spoločnosť s názvom, ktorý má dodnes – PHARMACOPOLA. Štvrťstoročie fungovania spoločnosti sa rovná rokom skúseností, stability, neustáleho zlepšovania a rozširovania služieb, investícií do kvality i práce ľudí, čo stáli pri jej vzniku, aj tých, ktorí sa k spoločnosti postupne pridávali.

Logistika a obchodné zastúpenie

Rozvoj trhu, technické vybavenie v oblasti dopravy, skladové a IT technológie menili systém obchodovania i dodávok tovaru.  Menej efektívne pobočky postupne nahrádzali obchodní zástupcovia. V roku 2013 zanikla aj posledná pobočka Prešov. V súčasnosti sa celá obchodná činnosť zabezpečuje prostredníctvom centrálneho skladu v Žiari nad Hronom a prekladísk tovaru v Senci a Prešove. Dnes máme k dispozícii desať obchodných zástupcov, sedem odborníkov vo veterinárnej divízii, troch špecialistov v divízii krmív, chovateľských potrieb a jedného technického konzultanta v divízii prístrojov.

Produkty

Od začiatku vzniku bola naša spoločnosť zameraná na veľkodistribúciu veterinárnych liečiv a prípravkov. Vďaka podpisu exkluzívnej zmluvy o výhradnom zastúpení pre Royal Canin v novembri 2001 sa naše portfólio rozšírilo o predaj a distribúciu krmív. Vstupom Slovenska do EHS (Európske hospodárske spoločenstvo) sa naša spoločnosť dostala do novej éry obchodnej politiky. Tento priestor sme naplno využili a začali sme s rozširovaním portfólia. V priebehu roku 2013 vznikla nová divízia prístrojov. V súčasnosti je PHARMACOPOLA exkluzívnym partnerom viacerých svetových výrobcov veterinárnych produktov, krmív, chovateľských potrieb a prístrojov. Pri výbere produktov sa intenzívne zaoberáme najmodernejšími trendmi v oblasti veterinárnej medicíny, kŕmenia malých zvierat, sortimentu chovateľských potrieb a prístrojovej techniky.

Sieť a produkty

Spoločné úsilie zakladateľov spoločnosti, znalosti slovenského trhu i potrieb zákazníkov čoskoro priniesli výsledky: kontakty na dodávateľské firmy i širokú sieť zákazníkov. Súbežne sa zlepšovalo aj technické vybavenie spoločnosti PHARMACOPOLA a počet spolupracovníkov. Nástup zahraničných farmaceutických firiem spôsobil naozajstnú revolúciu v sortimente veterinárnych liečiv a prípravkov. Odberateľská databáza doslova expandovala. Kvôli lepším službám pre zákazníkov sme v roku 1996 vytvorili šesť pobočiek: v Trnave, Stupave, Veľkom Krtíši, Michalovciach, Leviciach a Brezne. Na jar 1997 pribudla pobočka Prešov. Pre potreby lepších a rýchlejších služieb vznikli ešte ďalšie pobočky vo Zvolene, Dunajskej Strede, Lučenci a Galante.

Sídlo

PHARMACOPOLA spočiatku sídlila v samostatných priestoroch budovy Štátnej veterinárnej správy v Žiari nad Hronom. Vďaka rozvoju spoločnosti a potrebe nových priestorov sme viackrát vymenili sídlo. Od roku 2000 až doteraz  využívame priestory pre administratívu priamo na Svätokrížskom námestí v Žiari nad Hronom a naše logistické služby zabezpečujeme z ďalšieho centra na Priemyselnej ulici.

Menu