Náš príbeh

Náš príbeh

Od začiatku vzniku spoločnosti pracujeme na tom, aby sme boli schopní maximálne uspokojiť potreby zákazníka. Zákazníkovi poskytujeme komplexnú službu, ktorá uľahčí jeho prácu, zodpovedá jeho predstavám a potrebám. Spolupráca so zákazníkom je založená na osobnej a otvorenej komunikácii s našimi obchodnými zástupcami, ktorí zisťujú vaše individuálne potreby.

História

2023

Portfólio sme rozšírili o veterinárne diéty, nutraceutiká a kozmetiku pre mačky a psy od značky Vet Expert. V sortimente prístrojov nám pribudli ultrazvuky od spoločnosti VINNO.

2022

Naše okrúhle 30. výročie sa nesie v nových hodnotách spoločnosti a do nášho portfólia pribudli značky KONG a INABA.

2021

Odštartovali sme službu POS terminálov.

2020

Uviedli sme možnosti prefinancovania prístrojov prostredníctvom leasingu.

2019

Rozšírili sme do nášho portfólia nové exkluzívne značky v oblasti krmív, kam patrí aj ALLEVA.

2018

Spustili sme automatické riadenie skladu.

2017

Pri príležitosti 25. výročia založenia spoločnosti meníme vizibilitu spoločnosti a začali sme so zabezpečovaním humánnych liekov.

2013

Podpísali sme zmluvu o výhradnom zastúpení značky Farmina.

2008

Rozšírili sme skladové priestory na celkovú rozlohu 2 500 m².

2002

Pobočky nahradili naši obchodní zástupcovia.

2001

Podpísali sme zmluvu o výhradnom zastúpení so značkou Royal Canin.

2000

Presťahovali sme sa do nových administratívnych priestorov na Svätokrížskom námestí v Žiari nad Hronom.

1997

Pribudli pobočky: Prešov, Zvolen, Dunajská Streda, Lučenec a Galanta.

1996

Otvorili sme 6 pobočiek: Trnava, Stupava, Veľký Krtíš, Michalovce, Levice a Brezno.

1992

Dňa 23. 9. sme založili spoločnosť PHARMACOPOLA.

Príbeh našej spoločnosti

Pred viac ako 30 rokmi sme začali písať náš príbeh o novej slovenskej spoločnosti, ktorá na začiatku svojej existencie bola zameraná na zásobovanie veterinárov a poľnohospodárskych podnikov veterinárnymi liečivami, prípravkami, medikovanými kŕmnymi prípravkami. Nebolo to jednoduché, ale už 23. septembra 1992 vznikla v Žiari nad Hronom nová spoločnosť s názvom, ktorý má dodnes – PHARMACOPOLA. Viac ako 30 rokov fungovania spoločnosti sa rovná rokmi skúseností, stability, neustáleho zlepšovania a rozširovania služieb, investícií do kvality i práce ľudí, čo stáli pri jej vzniku, aj tých, ktorí sa k spoločnosti postupne pridávali.

Logistika a obchodné zastúpenie

Rozvoj trhu, technické vybavenie v oblasti dopravy, skladové a IT technológie menili systém obchodovania i dodávok tovaru. Menej efektívne pobočky postupne nahrádzali obchodní zástupcovia. V roku 2013 zanikla aj posledná pobočka Prešov. V súčasnosti sa celá obchodná činnosť zabezpečuje prostredníctvom centrálneho skladu v Žiari nad Hronom a prekladísk tovaru v Senci a Prešove. Dnes máme k dispozícii desať obchodných zástupcov, sedem odborníkov vo veterinárnej divízii, troch špecialistov v divízii krmív a chovateľských potrieb. Taktiež máme zastúpenie aj v divízii prístrojov, a to konkrétne jedného technického konzultanta a jednu produktovú manažérku. V oblasti krmív kedykoľvek poradí zase naše špecializovaná produktová manažérka.

Produkty

Od začiatku vzniku bola naša spoločnosť zameraná na veľkodistribúciu veterinárnych liečiv a prípravkov. Vďaka podpisu exkluzívnej zmluvy o výhradnom zastúpení pre Royal Canin v novembri 2001 sa naše portfólio rozšírilo o predaj a distribúciu krmív. Vstupom Slovenska do EHS (Európske hospodárske spoločenstvo) sa naša spoločnosť dostala do novej éry obchodnej politiky. Tento priestor sme naplno využili a začali sme s rozširovaním portfólia. V priebehu roku 2013 vznikla nová divízia prístrojov. V súčasnosti je PHARMACOPOLA exkluzívnym partnerom viacerých svetových výrobcov veterinárnych produktov, krmív, chovateľských potrieb a prístrojov. Pri výbere produktov sa intenzívne zaoberáme najmodernejšími trendmi v oblasti veterinárnej medicíny, kŕmenia malých zvierat, sortimentu chovateľských potrieb a prístrojovej techniky.

Sieť a produkty

Spoločné úsilie zakladateľov spoločnosti, znalosti slovenského trhu i potrieb zákazníkov čoskoro priniesli výsledky: kontakty na dodávateľské firmy i širokú sieť zákazníkov. Súbežne sa zlepšovalo aj technické vybavenie spoločnosti PHARMACOPOLA a počet spolupracovníkov. Nástup zahraničných farmaceutických firiem spôsobil naozajstnú revolúciu v sortimente veterinárnych liečiv a prípravkov. Odberateľská databáza doslova expandovala. Kvôli lepším službám pre zákazníkov sme v roku 1996 vytvorili šesť pobočiek: v Trnave, Stupave, Veľkom Krtíši, Michalovciach, Leviciach a Brezne. Na jar 1997 pribudla pobočka Prešov. Pre potreby lepších a rýchlejších služieb vznikli ešte ďalšie pobočky vo Zvolene, Dunajskej Strede, Lučenci a Galante.

Sídlo

PHARMACOPOLA spočiatku sídlila v samostatných priestoroch budovy Štátnej veterinárnej správy v Žiari nad Hronom. Vďaka rozvoju spoločnosti a potrebe nových priestorov sme viackrát vymenili sídlo. Od roku 2000 až doteraz využívame priestory pre administratívu priamo na Svätokrížskom námestí v Žiari nad Hronom a naše logistické služby zabezpečujeme z ďalšieho centra na Priemyselnej ulici.

Naše hodnoty

Hodnoty určujú, na čom našej spoločnosti skutočne záleží.
Hovoria o tom, v čo naozaj veríme.

Vážime si otvorené medziľudské vzťahy, ktoré sú u nás založené na dôvere. Vzťahy, ktoré treba budovať a o ktoré sa treba starať, aby boli silné a trvácne.

Vzájomne sa podporujeme, spoločne hľadáme riešenia a vytvárame atmosféru blízkosti v našom firemnom aj trhovom prostredí.

Rodina je našou hodnotou aj preto, že zvieratá sa mnohokrát stávajú jej právoplatným členom a my aj takto chápeme ich dôležitosť.