O spoločnosti

Poslanie

Od začiatku vzniku spoločnosti pracujeme na tom, aby sme boli schopní maximálne uspokojiť potreby zákazníka. Zákazníkovi poskytujeme komplexnú službu, ktorá uľahčí jeho prácu, zodpovedá jeho predstavám a potrebám. Spolupráca so zákazníkom je založená na osobnej a otvorenej komunikácii s našimi obchodnými zástupcami, ktorí zisťujú vaše individuálne potreby.

História

1992

1996

1997

2000

2001

2002

2008

2013

2017

2018

2019

2020

2021

2022

dňa 23. 9. sme založili spoločnosť PHARMACOPOLA
otvorili sme 6 pobočiek: Trnava, Stupava, Veľký Krtíš, Michalovce, Levice a Brezno
pribudli pobočky: Prešov, Zvolen, Dunajská Streda, Lučenec a Galanta
presťahovali sme sa do nových administratívnych priestorov
podpísali sme zmluvu o výhradnom zastúpení so značkou Royal Canin
pobočky nahradili obchodní zástupcovia
rozšírili sme skladové priestory na celkovú rozlohu 2 500 m²
podpísali sme Zmluvu o výhradnom zastúpení značky Farmina pet foods
pri príležitosti 25. výročia založenia spoločnosti meníme vizibilitu spoločnosti a začali sme so zabezpečovaním humánnych liekov
spustili sme automatické riadenie skladu
rozšírili sme do nášho portfólia nové exkluzívne značky v oblasti krmív, kam patrí aj ALLEVA
uviedli sme možnosti prefinancovania prístrojov prostredníctvom leasingu
odštartovali sme službu POS terminálov
naše okrúhle 30. výročie PHARMACOPOLY sa nesie v nových hodnotách spoločnosti a do nášho portfólia pribudli značky KONG a INABA

Naše hodnoty

Sprevádzajú našu spoločnosť už od jej vzniku v roku 1992.

Rodina

Starostlivosť

Inovácia

Odbornosť

Náš príbeh

Príbeh našej spoločnosti

Pred 30 rokmi sme začali písať náš príbeh o novej slovenskej spoločnosti, ktorá na začiatku svojej existencie bola zameraná na zásobovanie veterinárov a poľnohospodárskych podnikov veterinárnymi liečivami, prípravkami, medikovanými kŕmnymi prípravkami. Nebolo to jednoduché, ale už 23. septembra 1992 vznikla v Žiari nad Hronom nová spoločnosť s názvom, ktorý má dodnes – PHARMACOPOLA. Štvrťstoročie fungovania spoločnosti sa rovná rokom skúseností, stability, neustáleho zlepšovania a rozširovania služieb, investícií do kvality i práce ľudí, čo stáli pri jej vzniku, aj tých, ktorí sa k spoločnosti postupne pridávali.

Logistika a obchodné zastúpenie

Rozvoj trhu, technické vybavenie v oblasti dopravy, skladové a IT technológie menili systém obchodovania i dodávok tovaru.  Menej efektívne pobočky postupne nahrádzali obchodní zástupcovia. V roku 2013 zanikla aj posledná pobočka Prešov. V súčasnosti sa celá obchodná činnosť zabezpečuje prostredníctvom centrálneho skladu v Žiari nad Hronom a prekladísk tovaru v Senci a Prešove. Dnes máme k dispozícii desať obchodných zástupcov, sedem odborníkov vo veterinárnej divízii, troch špecialistov v divízii krmív, chovateľských potrieb a jedného technického konzultanta v divízii prístrojov.

Produkty

Od začiatku vzniku bola naša spoločnosť zameraná na veľkodistribúciu veterinárnych liečiv a prípravkov. Vďaka podpisu exkluzívnej zmluvy o výhradnom zastúpení pre Royal Canin v novembri 2001 sa naše portfólio rozšírilo o predaj a distribúciu krmív. Vstupom Slovenska do EHS (Európske hospodárske spoločenstvo) sa naša spoločnosť dostala do novej éry obchodnej politiky. Tento priestor sme naplno využili a začali sme s rozširovaním portfólia. V priebehu roku 2013 vznikla nová divízia prístrojov. V súčasnosti je PHARMACOPOLA exkluzívnym partnerom viacerých svetových výrobcov veterinárnych produktov, krmív, chovateľských potrieb a prístrojov. Pri výbere produktov sa intenzívne zaoberáme najmodernejšími trendmi v oblasti veterinárnej medicíny, kŕmenia malých zvierat, sortimentu chovateľských potrieb a prístrojovej techniky.

Sieť a produkty

Spoločné úsilie zakladateľov spoločnosti, znalosti slovenského trhu i potrieb zákazníkov čoskoro priniesli výsledky: kontakty na dodávateľské firmy i širokú sieť zákazníkov. Súbežne sa zlepšovalo aj technické vybavenie spoločnosti PHARMACOPOLA a počet spolupracovníkov. Nástup zahraničných farmaceutických firiem spôsobil naozajstnú revolúciu v sortimente veterinárnych liečiv a prípravkov. Odberateľská databáza doslova expandovala. Kvôli lepším službám pre zákazníkov sme v roku 1996 vytvorili šesť pobočiek: v Trnave, Stupave, Veľkom Krtíši, Michalovciach, Leviciach a Brezne. Na jar 1997 pribudla pobočka Prešov. Pre potreby lepších a rýchlejších služieb vznikli ešte ďalšie pobočky vo Zvolene, Dunajskej Strede, Lučenci a Galante.

Sídlo

PHARMACOPOLA spočiatku sídlila v samostatných priestoroch budovy Štátnej veterinárnej správy v Žiari nad Hronom. Vďaka rozvoju spoločnosti a potrebe nových priestorov sme viackrát vymenili sídlo. Od roku 2000 až doteraz využívame priestory pre administratívu priamo na Svätokrížskom námestí v Žiari nad Hronom a naše logistické služby zabezpečujeme z ďalšieho centra na Priemyselnej ulici.

Menu