Dermatológia zaujala

Jarný kongres SAVLMZ 2023 organizovaný koncom apríla sa niesol v téme DERMATOLÓGIA V PRAXI MALÝCH ZVIERAT a spoločnosť PHARMACOPOLA s.r.o. bola opäť diamantovým partnerom.

Vysoká účasť návštevníkov počas konania kongresu ukázala, že dermatológia zvierat je čoraz populárnejším predmetom záujmu zo strany veterinárnych lekárov a zamestnancov veterinárnych kliník, ambulancií, ale aj zo strany študentov veterinárnej medicíny.

Pacientov s dermatologickými problémami stále pribúda a preto sa častejšie riešia problémy spojené s týmto ochorením. Hľadá sa vhodná liečba či diéty, ktoré sú vhodné pre pacienta s kožnými prejavmi. Práve v tejto súvislosti PHARMACOPOLA na kongrese predstavila novinku spomedzi veterinárnych diét ALLEVA CARE Hypoallergenic a AlergoControl od firmy Diusapet, ktoré sú vhodné v prípade často sa vyskytujúcich nežiadúcich reakcií na potravu.

Okrem toho sme predstavili aj široké portfólio veterinárnych nutraceutík, terapeutických šampónov a veterinárnych diét VetExpert od firmy VetPlanet, ktoré nachádzajú široké uplatnenie v prípade rôznych ochorení a veterinárni lekári ich s obľubou začali používať v praxi. O tieto skúsenosti sa s nami podelili kolegovia v samostatnej prednáškovej miestnosti, kde prezentoval podporu terapie prírodnou cestou aj Prof. Michal Jank, DVM, PhD. z firmy VetPlanet.

Taktiež veľký záujem vzbudili aj naše vystavené veterinárne ultrazvukové diagnostické prístroje VINNO, ako aj stomatológia pre zvieratá iM3 či komplexné vyšetrenie krvi VETSCAN.

Mohlo by vás zaujímať