Náš sonografický workshop na kongrese KVL SR a aj predstavenie noviniek

Prvý júnový víkend patril kongresu Komory veterinárnych lekárov SR, ktorý sa už tradične konal v Jasnej a záujem účastníkov bol opäť raz veľký.

Spoločnosť PHARMACOPOLA s.r.o. mala počas víkendového XXI. kongresu KVL SR na stánku k dispozícii svojich obchodných zástupcov, ale samozrejme aj vedenie našej distribučnej spoločnosti v zastúpení MVDr. Lukáša Weissa, generálneho riaditeľa Andreja Žiga a COO Milana Greguša. Predstavili sme novinky od firmy VetPlanet – VetExpert Stimuderm Ultra na riešenie problému alopécie u psov, Oralade rehydratačný roztok v koncentrovanej forme a množstvo ďalších produktov pre psy a mačky. Svojou návštevou nás na stánku poctil aj bývalý riaditeľ Štátnej veterinárnej správy a aktuálny minister pôdohospodárstva prof. MVDr. Jozef Bíreš, DrSC.

Sonografický workshop zaujal

Piatok v našom podaní patril aj úspešnému Praktickému workshopu abdominálnej sonografie, pod vedením lektora MVDr. Matúša Pagáča a nášho technického konzultanta Matúša Glezga. Doobedňajší a druhý poobedňajší workshop bol venovaný teoretickej prednáške a neskôr aj trojhodinovej praktickej časti workshopu. „Prítomní veterinári mali možnosť vyskúšať si nadobudnuté teoretické vedomosti na praktickej časti workshopu priamo na psoch z útulku Tuláčik,“ prezradil technický konzultant PHARMACOPOLY Matúš Glezgo, s tým, že by sme sa Tuláčikovi chceli poďakovať za spoluprácu pri workshope.

Program kongresu

Čo sa týka oficiálneho programu, tak v sekcii spoločenských zvierat bol zameraný na Diagnostické zobrazovanie a prednášajúcim bol profesor Mike Herrtage, MA BVSc DVSc DVR DVD DSAM DipECVIM DipECVDI FRCVS, profesor medicíny malých zvierat, dekan Queen’s Veterinary School Hospital, University of Cambridge, Spojené Kráľovstvo.
Odborný program v sekcii hipiatrie, hospodárskych zvierat, exotov, voľne žijúcich zvierat a v sekcii veterinárna sestra, bol zameraný na problematiku urgentnej medicíny.

 

Mohlo by vás zaujímať